انتشار رایگان برنامه در گوگل پلی آری یا نه ؟

دنبال انتشار رایگان برنامه در گوگل پلی هستید؟ و دوست دارید بدون هیچ هزینه ای اپلیکیشن خود را در گوگل پلی منتشر کنید و به هدف خود که می تواند دیده شدن یا کسب درآمد است برسید ؟

این نکته را همیشه در ذهن خود نگه داشته باشید !

“برای اینکه درآمدی به دست بیاورید قبلش باید برای آن هزینه کنید!”

وقتی قرار است اپلیکیشنی به رایگان منتشر کنید یک راه بیشتر وجود ندارد اینکه کسی بخواهد برنامه ی شما را در اکانت گوگل پلی خودش منتشر کند . افرادی که روی اکانت خود حساس هستند و برنامه های مهمی منتشر می کنند هیچ موقع خودشان را بخاطر برنامه ی شما به خطر نمی اندازند آنها برای نام و برند خود ارزش قایل هستند و هر برنامه ای را منتشر نمی کنند .اگر کسانی حاضر هستند برنامه ی شما را به رایگان منتشر کنند یا پولی بابت انتشار آن در اکانت خودشان بگیرند و شما راضی به این کار هستید در واقع به این نکته اذعان می کنید که برنامه برای شما مهم نیست . کاری که می کنید هم مهم نیست .برنامه نویسی هم برایتان زیاد مهم نیست . چرا که این کار باعث می شود احتمال دانلود شدن اپلیکیشن شما به دلیل عدم کنترل و تغییر توضیحات و عدم دسترسی برای  بررسی داده ها و نظرات کاربران پایین بیاید و نا امید شوید .

بهتر است کاری در هر کاری که پیش می گیریم جدی باشیم .و با قدرت پیش برویم.انتشار در گوگل پلی با مارکت های ایرانی فرق دارد و نیاز به بررسی مداوم نظرات کاربران ، تبلیغات ،seo  و مراقبت دارد .

البته این نوشته به این مفهوم تلقی نکنید که اگر خودتان اکانت گوگل پلی داشته باشید دانلود اپلیکیشن شما بسیار زیاد خواهد شد!

نه شما با داشتن اکانت شخصی خود می توانید به واسطه ی دسترسی که دارید موارد زیر را انجام دهید که باعث افزایش دانلود خواهد شد:

1- با بررسی و اعمال تغییرات در نام ، توضیحات کوتاه و توضیحات کامل اپلیکیشن می توانید کاربران بیشتری را از طریق نتایج جستجو به اپلیکیشن خود هدایت کنید

2- می توانید تصاویر مختلف برنامه از جمله آیکن ، بنر ، اسکرین شات ها را در دوره های مختلف تغییر بدهید

3- می توانید به مرور توضیحات اپلیکیشن را به زبان های مختلف ترجمه کرده و اضافه نمایید تا از کشورهای مختلف کاربرانی را به خود جلب کنید.(افزایش دانلود اپلیکیشن در گوگل پلی با استفاده از قابلیت محلی سازی(1))

لذا اگر به برنامه نویسی به عنوان یک شغل نگاه می کنید بهتر است برای خودتان اکانت گوگل دولوپر اختصاصی بسازید و برند و نام خود را معتبر کنید.این کار اگر در خارج از کشور هستید تنها 25 دلار برایتان هزینه دارد . اگر داخل کشور هستید برای دور زدن تحریم ها و تهیه کارت برای پرداخت هزینه ی 25 دلار و ساخت اکانت ممکن است کمی هزینه ی بیشتری بپردازید .

موفق باشید.

میکائیل عزتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *